Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Pamjet/ Zëvendësministri sërish në Komunën e Leposaviqit, mblidhen sërish disa serbë

Disa serbë të Leposaviqit janë mbledhur sërish mëngjesin e sotëm për të protestuar kundër hyrjes së zëvendësministrit të Kosovës për Komunitete dhe kthimit të Radojica Radomiroviq dhe dhjetëra personave të tjerë në ndërtesën e komunës.

Radomiroviq me një grup prej dhjetë të rinjsh kanë hyrë në ndërtesën e komunës sot para orës gjashtë, i shoqëruar nga pjesëtarë të Policisë, raporton Kosovës Online.

Protestuesit e mbledhur raportohet se kanë thënë se janë të pakënaqur me shkuarjen e Radomiroviqit dhe kërkojnë nga KFOR-i të ndërmarrë veprime.

Me të njëjtin grup personash edhe dje rreth orës nëntë, Radomiroviq ka arritur të hyjë në ndërtesë edhe pse disa protestues i pritën me fishkëllima.

Related posts
Lajme

​26 vjet nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit

Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i