Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Parashikimi i motit, reshje shiu në formë shtrëngatash

Ditën e sotme, vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në jug e pjesërisht në verilindje, reshjet pritet të jenë me intensitet të ulët e lokalisht mesatarkryesisht në jug.

Nga orët e mesditës, reshjet e shiut do të jenë prezente me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të territorit, por në juglindje kryesisht në relievet malore në intervale të shkurtëra kohore reshje shiu në formën e shtrëngatave, shoqëruar me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Era parashikohet të jetë juglindje -veriperëndim me shpetësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpjetësi deri në 14-16m/sek. Valezimi në dete pritet të jetë i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 24 °C

në zonat e ulëta 13 deri 31°C

në zonat bregdetare 15 deri 30°C