Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Përplaset autobusi, vdesin 10 persona në Australi

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë lënduar si pasojë e përplasjes së një autobusi në Australi.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se ngjarja ka ndodhur në New South Wales, në një rrethrrotullim mbrëmë rreth orës 23:30.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, por rasti po hetohet nga policia.

Shoferi i autobusit, një 58-vjeçar, u dërgua në spital nën rojën e policisë për t’u marrë në pyetje./teve1.info/

Tags:Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan