Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Persona të panjohur sulmojnë dy vetura në Zveçan

 
   

Dy vetura raportohet se janë sulmuar nga persona të panjohur të martën në Zveçan.

Policia njofton se rreth orës 10:00 një person ka raportuar se derisa ishte duke lëvizur me veturën e tij, dy grupe personash të panjohur, prej tyre disa me maska, e kanë sulmuar me mjete të forta duke i dëmtuar veturën.

“Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin policor.

Ndërsa, rreth orës 23:30 dy persona përderisa kanë qenë në veturën e tyre me targa vendore, nga të dyshuar deri më tani të panjohur janë sulmuar me shkopinj bejsbolli, shufra metalike, kubëza dhe gurë.

“Si pasojë e sulmit janë shkaktuar dëme materiale në veturë, nuk raportohet për të lënduar”, thuhet tutje në raport.