Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Pesë të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi

Një shpërthim në një fabrikë municionesh në Ankara të Turqisë, ka lënë të vdekur pesë persona njofton Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

Autoritetet thanë se kanë nisur një hetim për shkakun e shpërthimit.

Raportohet se në zonën e shpërthimit janë dërguar disa autoambulanca dhe zjarrfikësit, shkruan REL.

Xhamat e disa dyqaneve dhe shtëpive në zonat përreth u thyen nga forca e shpërthimit, njoftoi televizioni NTV.