Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Politikani gjerman: Kosova ka bërë gabime serioze, por s’është e mençur të kërcënohet vetëm ajo me sanksione

 
   

Politikani gjerman, Michael Roth ka vlerësuar se standardet e BE-së dhe ShBA-së sa i përket Ballkanit Perëndimor “kanë rrëshqitur”.

Sipasj tij, Kosova ka bërë gabime të mëdha, por, siç tha ai është e pa mençur të kërcënohet vetëm ajo me sanksione.

Roth tha se duhet ta qortojnë edhe Vuçiqin për provokimet e tij të përhershme i cili, siç tha ai, nuk po pengon Dodikun në Bosnjë.

 Image Postimi i Michael Roth 
 

‘Standardet e BE-së dhe SHBA-së kanë rrëshqitur në Ballkanin Perëndimor. Kosova ka bërë gabime të rënda. Por është e pa mend që të kërcënohet Kosova me sanksione, dhe të ketë qortim të çalë për presidentin Vucic që lejon Dodikun të vazhdojë në Bosnjë”, ka shkruar Roth në Twitter.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së

Lajme

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset

Lajme

Fletarresti ndaj Radoiçiqit, njohësit vlerësojnë se kjo do të ndikojë në sigurinë rajonit