Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Presidentja e PE-së: Me Osmanin theksova urgjencën për bashkëpunim

 
   

Presidentja e Parlamentit Europian, Roberta Metsola, pas pritjes që i bëri presidentes Vjosa Osmani në Strasburg, tha se me të ka folur mbi urgjencën e deeskalimit të situatës në veri të vendit.

Ajo tha se duhet bashkëpunim dhe jo konfrontim.

Qytetarët e Kosovës meritojnë progres, prosperitet dhe mundësi. Me presidenten Vjosa Osmani, theksuam nevojën urgjente për deeskalim dhe bashkëpunim, jo konfrontimit. Ne i dhamë liberalizimin e vizave dhe jemi gati për mbështetje të mëtutjeshme të rrugës europiane së Kosovës”, ka shkruar ajo në Twitter.

Osmani aktualisht është duke zhvilluar takime zyrtare në selinë kryesore të BE-së.
 

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i

Lajme

Rekord në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900

Lajme

Nga nesër ulen tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e BE-së