Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Presidentja Osmani dënon sulmet ndaj Policisë, KFOR-it dhe gazetarëve

 
   

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka dënuar veprimet e serbëve në veri të vendit, ku sulmuan Policinë e Kosovës, ushtarët e KFOR-it dhe gazetarët.

Osmani tha se këto akte të papranueshme dhune duhen të dënohen sipas saj, nga të gjithë, njofton Klankosova.tv.

“Strukturat ilegale serbe të kthyera në banda kriminale kanë sulmuar policinë e Kosovës, ushtarët e KFOR-it dhe gazetarët”, shkroi Osmani.

“Këto akte të papranueshme dhune duhet të dënohen nga të gjithë. Ata që zbatojnë urdhrat e Vuçiqit për destabilizimin e veriut të Kosovës, duhet të përballen me drejtësinë”.