Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Protestuesit gjuajnë shishe drejt ushtarëve të KFOR-it

Protesta nga qytetarët serb në Zveçan po vazhdon edhe më tej.

Klan Kosova raporton se protestuesit kanë gjuajtur me shishe drejt ushtarëve të KFOR-it.

Tutje, ai bëri të ditur se në drejtim të tyre janë gjuajtur edhe gjësende të tjera.

Nga ana tjetër, edhe në Zubin Potok protestuesit janë duke qëndruar para objektit të komunës, derisa situata vazhdon të jetë e qetë.

Me të përfunduar takimi i Hovenierit me kryetarët veriorë është lëshuar prapë alarmi i emergjencës për t’i ftuar njerëzit të tubohen, derisa nuk ka pasur tentime për t’u futur me dhunë brenda objektit të komunës.


Related posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës