Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Protestuesit në Zubin Potok shpërndahen; në Zveçan e Leposaviq vazhdon protesta

 
   

Ekipi i Radios Evropa e Lirë në Zubin Potok raporton se protestuesit serbë, të mbledhur para ndërtesës së komunës, janë shpërndarë.

Ata paralajmëruan protestë të ngjashme për të martën.

Në Zveçan thonë se qytetarët nuk do të largohen derisa të largohet Policia e Kosovës.

Dhjetëra protestes mbeten edhe para objektit komunal në Leposaviq.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan