Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Publikohen pamjet – “Marre, mos fol të pavërteta”, Eman Rrahmani i bërtet Hekuran Muratit

 
   

Një deputet i Vetëvendosjes dhe një ministër i Vetëvendosjes janë përplasur të hënën në një komision parlamentar.

Behet fjalë për deputetin, Eman Rrahmani i cili e ka bërë “horë” ministrin e Financave, Hekuran Muratin.

“Marre, mos fol të pavërteta”, i thotë ministrit teksa po e kundërshtonte për disa shifra që sipas tij ishin të pavërteta.

Kjo përplasje me fjalë filloi pasi ministri Murati deklaroi se deputetët kanë më shumë asistentë, se sa kanë këshilltarë ministrat.

Pas kësaj, ka reaguar bashkëpartiaku i tij, Rrahmani duke e akuzuar se po flet të pavërteta. Sipas Rrahmanit, nëse një ministër i Qeverisë i ka gjashtë këshilltarë, duke mos llogaritur edhe të zëvendësministrave, del se Qeveria të ketë më shumë ‘’asistentë’’ se deputetët.

@lidhjademokratikeeks

Të një partie janë, por Eman Rrahmani nuk ia falë rrenen Hekuran Muratit.

♬ original sound – LidhjaDemokratikeeKs

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Të martën fillon “Java kundër Korrupsion 2023”

Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi