Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Punime në rehabilitimin e gypit të ujësjellësit, kjo rrugë do të mbyllet përkohësisht në Prishtinë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se do të mbyllet për qarkullim të veturave rruga “Ismet Krasniqi” në Prishtinë.

Sipas KRU “Prishtina”, kjo rrugë do të mbyllet për shkak të realizimit të punimeve në rehabilitimin e gypit të ujësjellësit.

Rruga përfshin segmentin nga Raiffeisen Bank e deri te rruga e Herticëve.

Zëdhënësja e KRU “Prishtina”, Arjeta Mjeku, ka thënë se këto punime po bëhen me pëlqimin e Drejtorisë së Shërbimeve Publike si dhe në koordinim me Policinë e Kosovës.

Rruga do të jetë e mbyllur nga 16 gushti deri më 24 gusht, prej orës 07:30 deri në ora 17:00.

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore