Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Qetë në Lagjen e Boshnjakëve, Policia e Kosovës po monitoron situatën

Në Lagjen e Boshnjakëve në veri aktualisht situata raportohet të jetë e qetë dhe pa incidente të reja.

Siç ka raportuar gazetarja Arbenita Ilazi në këtë pjesë të veriut, nuk janë parë protestues serb, përveç qytetarëve të zakonshëm të asaj lagjeje.

Ajo ka bërë të ditur se teksa ishin rrugës për në veri, një autoblind e pjesëtarëve të KFOR-it është larguar nga Lagja e Boshnjakëve.

Gjatë ditës së sotme Njësia Speciale e Kosovës pas arrestimit të serbit të dyshuar për sulm ndaj Policisë dhe KFOR-it u përballë edhe me sulme tjera të dhunshme nga serbët lokalë të veriut.

Related posts
Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër

Lajme

Trusti Pensional shënon humbje qindra milionëshe për një muaj

Lajme

Gjashtë persona të lënduar në një aksident në Kroaci, tre prej tyre shqiptarë