Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Raci-ministres Hajdari: Koncentrohu

 
   

Analisti politik Gazmir Raci, ka folur rreth vendimit të ri të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, përkatësisht Agjencisë për Regjistrimin e Bizneseve të Kosovës, për të pezulluar certifikatën e biznesit të Klan Kosovës.

Ai në Rubikon të Klan Kosovës e ftoi ministren Rozeta Hajdari, që të koncentrohet në punët e dikasterit që udhëheq.

Ne në Kosovë kemi luftuar shumë për liri, kemi derdhur gjak për liri, jemi vrarë, jemi shpërngulur. Dhe tash çdo tendencë e dikujt, kushdo qoftë ai, me prekë lirinë e këtij populli mendoj se është tendencë shumë e rrezikshme”, tha Raci.

Raci tha se beson se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk është plotësisht në ngjarje rreth zhvillimeve me mediat.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Mjeku i Al-Shifa-s: Që nga armëpushimi, asgjë nuk po vjen në spital

Lajme

Presidenca për procesin e Kryeprokurorit: Presim nga KPK të adresojë shkeljet procedurale në proces të ri për Kryeprokuror

Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës