Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Reagon Liburn Aliu, fshinë foton ku Hetemit i duken trenerkat përfundi katit të teshave

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, reagoi menjëherë pasi shpërndau një fotografi nga takimi me kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ku shfaqeshin trenerkat tek pjesa e këmbëve, të veshura nën katin e teshave.

Aliu fshiu fotografinë, duke ngarkuar fotografi të tjera nga takimi me Hetemin.

Gjatë vizitës të Aliut, ai është sulmuar me ngjyrë nga serbët protestues.

 Image Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu- Lulzim Hetemi 

Ai s’e ka komentuar aktin e sulmit kur ka njoftuar për takimin me Hetemin, veçse shprehu falënderim të veçantë për kryetarin e Leposaviqit.

“E falënderoj Kryetarin Lulzim Hetemi nga zemra për qëndresën e tij shembullore për Republikën e Kosovës, si dhe Policinë e Kosovës për disiplinën dhe profesionalizmin e pashembullt që po e tregojnë për çdo ditë”, ka deklaruar ai. 

Related posts
Lajme

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

Lajme

Dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë, merr pjesë ambasadori gjerman në Kosovë

Lajme

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

Lajme

Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin DioGuardi dhe aktivisten Cloyes DioGuardi