Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Reagon politikani gjerman për tensionimin e situatës në Kosovë

 
   

Politikani gjerman, Peter Beyer, ka reaguar lidhur me situatat fundit të krijuara në Kosovë.

Ish-raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës thotë se duhet një shtensionim i menjëhershëm në Kosovë.

Në reagimin e tij, ai përmend edhe lirinë e mediave dhe të shprehjes, duke thënë se ato duhet të ruhen pa kushte.

“Situata në Kosovë vazhdon të eskalojë dhe mbetet e paqartë. Tani na duhet një shtensionim i menjëhershëm. Liria e shtypit, medias dhe liria e shprehjes duhet të ruhen pa kushte, ashtu si përkrahja e NATO-s, duke ofruar siguri dhe stailitet”, ka shkruar Beyer.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore