Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Sa prekëse! Pas fundit tragjik, gjyshja gjen në libër të mbesës poezinë dedikuar nënës së saj

Gjyshja e 12-vjeçares e cila u vetëvra në një kasolle në Pogradec, ka treguar për “Shqipëria Live”, se pas vdekjes, në mes të një libri ka gjetur një poezi që e mitura i kishte dedikuar të ëmës.

E mitura kishte nënvizuar një pjesë të poezisë “Mos e bëj nënën të qaj ajo jep jetën për fëmijën e saj”.

Sipas gjyshes vajza dhe nusja kishin një marrëdhënie të shkëlqyer me njëra tjetrën. I vetmi dyshim që kanë si familje është fakti që ajo se kishte takuar kurrë nënën biologjike pasi ajo u bë e gjallë vetëm një herë pas 7 vitesh.

Takimi ndodhi para dy muajsh dhe zgjati vetëm pak minuta.