Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Sekuestrohen 67 kg kanabis në kufirin Shqipëri-Greqi

 
   

7 kilogramë kanabis janë sekuestruar në aksin rrugor që lidh Igumenicën me Artën në zonën e Epirit në Greqinë Veriore.

Në pranga ka rënë një shqiptar nga Saranda me pasaportë greke ndërsa në kërkim janë 2 persona të tjerë.

I arrestuari u dërgua në Gjykatën e Artës e cila i caktoi arrest me burg në paraburgim deri në përfundimin e hetimeve.

Ndërsa u sekuestrua automjeti i tij, një sasi eurosh dhe dy celularët që kishte me vete në momentin e arrestimit.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore