Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

SHBA dënon fuqishëm sulmet e protestuesve serbë kundër KFOR-it në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas sulmeve të protestuesve serbë ndaj trupave paqeruajtëse të KFOR-it në veri.

Hovenier thotë se SHBA e dënon fuqishëm këto veprime, përfshirë përdorimin e eksplozivëve.

”SHBA-të dënojnë fuqishëm veprimet e dhunshme të protestuesve sot në Zveçan, përfshirë përdorimin e eksplozivëve, kundër NATO_KFOR, trupat që kërkojnë të ruajnë paqen. Ne përsërisim thirrjen tonë për një ndalim të menjëhershëm të dhunës ose veprimeve që ndezin tensionet ose nxisin konfliktin”.


Related posts
Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues