Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Shenjtërimi i Nënë Terezës, Basha: Simboli shqiptar i dashurisë për Zotin, na krenon dhe motivon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu është bashkuar reagimeve në kuadër të ditës së shenjtërimit të Nënë Terezës.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Basha thekson se Nënë Tereza është simboli shqiptar i dashurisë për Zotin që na krenon dhe motivon.

MESAZHI I BASHËS
Jemi fatlumë, që gëzojmë sot shenjtërimin e Nënë Terezës, simbolit shqiptar të dashurisë për Zotin, e cila na krenon dhe motivon të veprojmë me dhembshuri në jetët tona, me përkushtim të madh veçanërisht për të varfrin, të pamundurin, të nëpërkëmburin.
Bekimi i Zotit dhe Shën Nënë Terezës qoftë me shqiptarët dhe familjet e tyre kudo ku janë!