Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Shkëlzen Gashi: Kosova në hall të madh, po dojnë me e çky, në një anë Serbia, në tjetrën Shqipëria

Shkëlzen Gashi, ish-këshilltari i kryeministrit, Albin Kurti, ka reaguar pasi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, bëri të ditur se ka hartuar një draft-statut për Asociacionin të cilin ua ka dërguar Gjermanisë dhe Francës.

Rreth kësaj, Gashi ka thënë se Kosova është në hall të madh.

Sipas tij, Kosova në njërën anë po ballafaqohet me Serbin, në tjetrën me Shqipërinë, me ndërkombëtarë dhe “përfundi opozita”.

“Kosova në hall të madh, po dojnë me e çky: në një anë Serbia, në tjetrën Shqipëria, përmbi bashkësia ndërkombëtare, përfundi opozita” – ka shkruar Gashi.

Related posts
Lajme

Kurti falënderon Zvicrën për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës

Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese