Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Sporti në zi! Lojtari i njohur humb jetën në shtëpi aksidentalisht

Yuri Vasconcelos, një lojtar brazilian 24-vjeçar, vdiq pasi u përplas nga një makinë brenda shtëpisë së tij, teksa drekonte.

Sipas portalit ‘Gazetaweb’, Yuri Vasconcelos ndodhej në dhomë në atë moment, kur befas një automjet ‘pushtoi’ pronën e tij.

Sipas të njëjtit burim, shoferi nuk është ndalur, pasi ka humbur kontrollin e makinës. Lojtari që luante për Lakeland United, ka humbur menjëherë jetën në vendngjarje.

Klubi amerikan publikoi një notë keqardhjeje. “Ne vajtojmë humbjen e studentit tonë -sportistit Yuri dos Santos Vasconcelos, 24 vjeç.

Yuri simbolizonte gjithçka që ne përpiqemi të jemi si klub: ai ishte i dashur, i zhytur në mendime, kurajoz dhe pasionant. Ai ishte altruist deri në atë pikë sa t’i kushtohej plotësisht familjen e tij, miqtë dhe shokët e skuadrës”, thuhet në njoftimin e klubit.

View this post on Instagram

A post shared by Lakeland United FC (@lakelandunitedfc)