Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Sulm me thikë në Francë, raportohet për disa fëmijë të plagosur

Disa persona raportohet se janë plagosur pas një sulmi me thikë në Annecy, Franca juglindore.

Agjencia e lajmeve AFP raporton se gjashtë fëmijë janë lënduar dhe i dyshuari, një burrë, është arrestuar, trasmeton teve1.info

Tre prej fëmijëve raportohet se janë në gjendje të rëndë për jetën.

Media të ndryshme franceze po raportojnë se i dyshuari, një burrë, është identifikuar në polici si azilkërkues sirian.

Ndërsa ministri i Brendshëm francez Gérald Darmanin lavdëroi policinë për një “ndërhyrje të shpejtë”. Kryeministrja, Élisabeth Borne është gjithashtu në rrugën e saj për në Annecy

Kurse kryebashkiaku i qytetit ka denoncuar “sulmin e tmerrshëm”. Në një tweet, Francois Astorg thotë se do të ketë një konferencë për shtyp në orën 12:30 me kohën lokale.

 Related posts
Lajme

​26 vjet nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit

Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i