Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Sulmi me thikë në Francë, prokurori thotë se s’ka motive terrorizmi

Kryeministrja franceze, Elisabeth Borne thotë se i gjithë komuniteti i Annecy është tronditur nga incidenti, ku gjashtë persona, përfshirë katër fëmijë, janë plagosur në një sulm me thikë në Francën juglindore.

Ajo thotë se Franca po qëndron e palëkundur dhe prokurori i shtetit po kryen hetimin – duke ia dorëzuar asaj për të vazhduar përditësimin, shkruan BBC.

Ndërsa, prokurori thotë se një person është arrestuar dhe nuk ka asnjë motiv terrorist për sulmin.Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore