Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Sveçla: I dënoj sulmet ndaj policisë nga grupet kriminale të drejtuara nga Beogradi

 
   

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se grupet kriminale të maskuara e të drejtuara nga Beogradi e kanë sulmuar Policinë e Kosovës në Zveçan.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka deklaruar se i dënon ashpër këto sulme.

“Këto akte rrezikojnë jetë dhe synojnë destabilizimin e vendit tonë”.

“Ne qëndrojmë të bashkuar kundër një dhune të tillë. Autorët do të identifikohen dhe do të vihen para drejtësisë”, ka thënë Sveçla.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore