Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Sveçla: Një jelek antiplumb që kapëm në Veri kishte shenjën e njësisë speciale të Rusisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka treguar se një prej jelekëve antiplumb të gjetur në veturën me armatim në Zveçan ka pasur shenjën e njësive speciale ruse.

Sveçla ka thënë se kjo do të thotë që në Kosovë mund të jetë një pjesëtar i kësaj njësie të Rusisë, ose është ndonjë serb që ka qenë pjesë e luftërave në Rusi dhe është kthyer këtu për ta luftuar Kosovën.

“Njëri nga jelekët antiplumb ka shenjën e njësive speciale ruse.

Që do të thotë ose kemi një pjesëtar të kësaj njësie në Kosovë, ose kemi ndonjë serb që ka qenë pjesë e luftarëve atje dhe është kthyer këtu për të vazhduar luftën kundër Republikës së Kosovës”, ka thënë ministri Sveçla.

Related posts
Lajme

Ferdinant Dimo merr zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore

Lajme

Tahiri: Kurti mund ta humbë pushtetin, por po e humb shtetin

Lajme

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Lajme

Gazetari zbardh detaje të reja nga të shtënat me armë zjarri në Tiranë, dyshohet se autori iku me makinë