Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Tahiri: Veriu mbrohet vetëm duke ruajtur aleancën me Amerikën

Ish-kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri.

Tha se fuqia gjeopolitike dhe gjeostrategjike e Kosovës është te veriu, për pasuritë dhe dy arsye që i japin peshë specifike në marrëdhënie ndërkombëtare.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se atë mund ta mbrojmë vetëm duke ruajtur aleancën me Amerikën.

”Fuqia gjeopolitike dhe gjeostratike e Kosovës është te veriu për pasuritë qe botërisht dihen por janë dhe dy arsye qe i japin peshe specifike ne marrëdhënie ndërkombëtare! Prandaj mund ta mbrojmë ketë vlerë te shtetit tonë vetëm duke ruajtur Aleancën me Amerikën” shkroi Tahiri.

 


Related posts
Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Borelli i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme

Kurti: Zotimi i njëanshëm i pararendësit tim s’e lejon FSK-në në veri, por kufiri duhet të ruhet