Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Takimi me opozitën, Lajçaku: Ua shpjeguam pasojat e krizës dhe dëmtimin e reputacionit

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Mirsolav Lajçak, tha se bashkë me emisarin e ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, partive opozitare ia shpjeguan pasojat e krizës aktuale në veri.

Lajçak tha se me Escobarin dhe partitë opozitare folën edhe për dëmtimin e reputacionit të Kosovës në arenën ndërkombëtare.

“Ne u kërkuam atyre të mbështesin një zgjidhje politike për të zbutur tensionet”, tha Lajçak.

Kujtojmë se dje gjatë ditës, Lajçak e Escobar u takuan edhe me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, ndërsa mbrëmë u takuan edhe me kreun e qeverisë, Albin Kurti.


Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan