Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Tensione në Istog- Familjarët e dëshmoreve fshijnë disa emra nga pllaka përkujtimorë, ndërhyn policia

Në Istog sot disa përfaqësues të Familjeve të Dëshmorëve, kanë fshirë 10 emrat e familjarëve të tyre nga lista e emrave në pllakën e Lapidarit të përuruar Ditën e Çlirimit të Istogut.

Ata thanë se emrat i fshijnë nga aty për arsye sepse sipas tyre ka emra të personave që janë viktima civile dhe janë shtuar në listën e emrave të dëshmorëve.

“Kjo është me vjedh shtetin, me shkatrru historinë. Nuk kam ardh këtu me u malltretu me humb ditën.

Unë jam mbet pa gjumë që 48 orë për shkak të kësaj“, tha një qytetar.

Shihni pamjet:

@insajderiofficial #Kosova #policiaekosovës #shqipet #shqiptaret #shqiptarial #kosovaisalbania🇽🇰🇦🇱 #kosova🇽🇰 #deshmoreatdheut🇦🇱 #UÇK #foryourpage #fyppppppppppppppppppppppp ♬ original sound – GazetaInsajderi