Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Tensione në veri, momenti kur Goran Rakiq dhe Igor Simiq sulmohen nga serbët

Serbët kanë sulmuar në veri kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq dhe nënkryetarin e kësaj partie, Igor Simiq.

Në pamjet që janë duke qarkulluar në rrjet, shihet momenti kur një grup serbësh sulmojnë Rakiq dhe Simiq, derisa ata ishin duke ecur rrugës, transmeton Telegrafi.

Situata në veri u tensionua sot pasi Policia arrestoi Milun Milenkoviq, njërin nga organizatorët e sulmeve ndaj pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan, ka nxitur reagime të ashpra të serbëve në Mitrovicën veriore.

Serbët janë mbledhur afër shkollës teknike në veri të Mitrovicës, saktësisht afër lagjes së Boshnjakëve për të protestuar kundër arrestimit të Milun Milenkoviq.

Protestuesit serbë dëgjohen duke brohoritur kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe duke e fyer.

Serbët kanë sulmuar edhe Policinë e Kosovës, ku kanë lënduar tre policë si dhe kanë dëmtuar vetura zyrtare.


Related posts
Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i

Lajme

Rekord në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900

Lajme

Nga nesër ulen tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e BE-së