Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Tërmet i fortë “shkund” këtë vend, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.8 goditi qarkun Akxi në provincën Xinjiang të Kinës veriperëndimore.

Thellësia fokale e tërmetit ishte 11 kilometra.

Deri më tani nuk është raportuar për viktima apo dëme, sipas autoriteteve, duke shtuar se zonat rreth epiqendrës janë shumë pak të populluara.Rikujtojmë se një tërmet me magnitudë 7.1 goditi provincën Xinjiang të Kinës pranë kufirit me Kirgistanin më 23 janar, duke shkaktuar 3 viktima.