Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

U incizua duke tejkaluar në vijë të plotë në rrugën Gjilan-Prishtinë, ky është dënimi që e pësoi shoferi

Drejtoria rajonale e policisë në Gjilan ka gjobitur një person me gjobë në vlerë prej 150 euro, dy pikë negative dhe masën e përkohshme të ndalim vozitjes në afat prej tre muaj.

Policia ka arritur ta indentifikojë kundërvajtësin falë bashkëpunimit me qytetarë, të cilët kishin dërguar videon e tij në adresën zyrtare të policisë.

“Drejtoria rajonale e Policisë Gjilan, njësiti i komunikacionit rrugor falë bashkëpunimit me qytetarë, kanë identifikuar një kundërvajtës i cili duke drejtuar automjetin e tij në aksin rrugor Gjilan-Prishtinë në bazë të video incizimi të pranuar në E-mail adresën zyrtare, shihet duke bërë tejkalim në vijë të plotë, me të cilin veprim rrezikon pjesëmarrësit e tjerë në komunikacion dhe bie ndeshë me rregullat e komunikacionit rrugor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan inkurajon mediat dhe qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet mund të njoftojnë stacionin më të afërm të Policisë, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: [email protected] dhe numrat kundestarë:192; 03850807001. Të dhënat e juaja do të ruhen ne konfidencialitet të plotë.