Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vjen reagimi i Kurtit pas situatës së tensionuar në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se situata në veri duhet të qetësohet.

Ai këtë e ka deklaruar në ‘Twitter’, teksa ka njoftuar se një gjë të tillë ja ka thënë kryediplomatit italian, Antonio Tajani, përgjatë një bisede telefonike me të.

“Bisedova në telefon me kryediplomatin italian Antonio Tajani më herët sot. Që të dy u pajtuam se situata aktuale sjell nevojën e implementimit të Marrëveshjes Bazë dhe se situata në veri duhet qetësuar”, deklaroi Kurti në ‘Twitter’.


Related posts
Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike

Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve