Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Von Cramon i cilëson si të papranueshme sulmet ndaj KFOR-it dhe gazetarëve në Zveçan

 
   

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, i ka cilësuar si të papranueshme sulmet ndaj KFOR-it dhe gazetarëve në Zveçan.

Në llogarinë e saj në Twitter, ajo ka shkruar se përshkallëzimi duhet të përfundojë menjëherë dhe të gjithë duhet të kontribuojnë në zbutjen e tensioneve.

“Ne kemi nevojë për paqe dhe zgjidhje politike të krizës në veri të Kosovës”.

Kujtojmë, se të hënën ajo mbajti një konferencë në Kosovë dhe kritikoi Qeverinë.