Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Von der Leyen foli edhe me Vuçiqin, ja çfarë i kërkoi ajo

 
   

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë që ka folur me presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, lidhur me rolin e shtetit serb në depërshkallëzimin e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë.

“Fola me presidenti Vuçiq sot për rolin e Serbisë depërshkallëzimin e tensioneve në veri të Kosovës”, ka shkruar von der Leyen.

“Kërkova nga ai që t’i bëjë të gjitha përpjekjet për ta përkrahur rikthimin e dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja në normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovëss”.

Von der Leyen më herët sot ka folur edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për të njëjtën temë, duke ia shtruar pothuajse të njëjtën kërkesë.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual