Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vrasja në Klinë: Kerkohet paraburgim ndaj të dyshuarit

 
   

Gjatë ditës së sotme do të mbahet seanca e procedurës paraprake , ku do të shqyrtohet kërkesa e prokurorit të shtetit, për t’ju caktuar masa e paraburgimit Tush Frrokajt, të dyshuarit për veprën penale “Vrasje e rëndë”.

Këtë e ka konfirmuar për Klankosova.tv Shkodran Nikçi, zëdhënës i Prokurorisë Themelore të Pejës.

“Është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, prokurori i shtetit ka dorëzuar kërkesën në departamentin për krime të rënda.

Njëkohësisht, gjatë ditës së sotme, do të mbahet seanca e procedurës paraprake , ku do të shqyrtohet kërkesa e prokurorit të shtetit, që t’i caktohet masa e paraburgimit Tush Frrokaj”, tha Nikçi.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë