Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vuçeviq nga Rashka na prezenton tanket serbe që po rrinë afër kufirit të Kosovës

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes në Serbi,Millosh Vuçeviq ka mbërritur në garnizonin e Rashkës ku është vendosur një pjesë e ushtrisë serbe.

Vuçeviq ka deklaruar në Instagram se po monitoron zhvillimin e situatës në terren.

“Ushtria serbe është në nivelin më të lartë të gatishmërisë luftarake, në përputhje me vendimin e Presidentit të Republikës dhe Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me forcat e tjera të sigurisë të Republikës së Serbisë, ajo po monitoron zhvillimin e situatës në terren”, thotë Vuçeviq, përcjell Insajderi.

Ai do të zhvillojë një takim me oficerë të lartë të Forcave të Armatosura të Serbisë, ku do të diskutohet për situatën aktuale të sigurisë.


Related posts
Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i

Lajme

Rekord në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900

Lajme

Nga nesër ulen tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e BE-së