Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Zelensky: Rusia po e vazhdon luftën kundër njerëzve të zakonshëm

Rusia ka goditur ndërtesat civile në Kryvyi Rih në Ukrainë, për çka presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se rusët po vazhdojnë luftën kundër njerëzve të zakonshëm.

“Vrasësit rusë vazhdojnë luftën e tyre kundër ndërtesave të banimit, qyteteve të zakonshme dhe njerëzve”, ka shkruar ai në Telegram.

Duke u shpreur ngushëllime të gjithë atyre që kanë humbur të dashurit e tyre ai u shpreh se terroristët nuk do të falen kurrë.

“Ata do të mbahen përgjegjës për çdo raketë që ata lëshojnë”, ka shkruar Zelensky.