Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

16 lojtarë duan të largohen nga FK Kukësi

Pasi siguroi mes shumë vështirësive qendrimin në Superligë, ekipi i Kukësit po përballet me një tjetër problem. Shumica e lojtarëve të ekipit kanë kërkuar largimin nga skuadra verilindore gjatë merkatos së verës. Prej datës 12 qershor, e deri më 17 qershor, FK Kukësi ka njoftuar largimin e 6 futbollistëve, mes tyre kapiteni i skuadrës Gjelbrim Taipi.

Mungesa e pjesëmarrjes për tre vite radhazi në kupat e Europës dhe mungesa e investimeve, ka bërë që ekipi i Kukësit të jetë pa objektiva. Mirëpo pas videoskandalit të presidentit të klubit, njëherazi ish-kryebashkiaku Safet Gjici, duke se lojtarët kanë kërkuar që të shkëpusin kontratën me klubin verilindor.

Frika se financat e presidentit Gjici do të preken dhe se imazhi i krijuar rëndon shumë, mendohet se ka çuar në një braktisje totale të ekipi

Related posts
Lajme

Të martën fillon “Java kundër Korrupsion 2023”

Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi