Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Albin Kurti po shndërrohet në përçarës të shqiptarëve kudo që jetojnë”

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi ka reaguar pas vizitës që kryeministri Albin Kurti ka bërë në Maqedoninë e Veriut.

Ajo, përmes një postimi në profilin e saj në rrjetin social Facebook, ka shkruar se derisa shoqërinë kosovare e ndau në dysh, tash ia ka mësy edhe shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.

Sipas saj, Kurti po shndërrohet në përçarës i shqiptarëve kudo që jetojnë në hapësirat e tyre.

Postimi i saj i plotë:

Pasi e ndau në dysh shoqërinë kosovare, tentoi në Shqipëri, por dështoi, në Preshevë për një këshilltare shqiptarët i bëri pik e pesë, tash ua ka mësy edhe shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.

Albin Kurti, nuk e ka ndërmend të merret me problemet jetësore të qytetarëve të Kosovës, duke pretenduar të shndërrohet në figurë historike të shqiptarëve, sipas ambicies së tij populliste.

Por si peng i historicizmit ai po shndërrohet në përçarës i shqiptarëve kudo që jetojnë në hapësirat e tyre.


Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike