Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

 
   

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka takuar personelin amerikan të dislokuar në Komandën Rajonale në Lindje të Misionit të KFOR-it, në Camp Notting Hill.

Ai shoqërohej nga Komandanti Rajonal i KFOR-it-Lindje, Jason Baker, i cili e informoi atë për kontributin e SHBA-së në aktivitetet e përditshme të KFOR-it në mbështetje të sigurisë së qëndrueshme në mbarë Kosovën.

Në njoftim thuhet se KFOR-i vazhdon të zbatojë mandatin e tij të OKB-së – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të siguruar një mjedis të sigurt për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes, në çdo kohë dhe në mënyrë të paanshme.

Kujtojmë, se siguria në Kosovë është e qetë.