Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Arrestohet Safet Gjici

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici është arrestuar sot për korrupsion.

Burime të Top Channel thonë se për të kishte masë sigurie nga Gjykata e Posaçme për Korrupsion. Mbi Gjicin rëndon akuza korrupsion i të zgjedhurve në zgjedhje, sipas burimeve jo zyrtare.

Mësohet se ai është arrestuar në lokalin poshtë shtëpisë së tij në zonën e vilave gjermane.

Kujtojmë se Gjici u shkarkua nga detyra e kreut të bashkisë së Kukësit më 16 qershor nga Këshilli i Ministrave, pas një video skandali, ku ai kryente marrëdhënie seksuale në zyrë. Pas publikimit të videos, Gjici dha dorëheqjen nga detyra.


Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore