Lajme

Si do të jetë moti në fundjavë? Meteorologu Hakil Osmani zbulon çfarë pritet të ndodhë me temperaturat: Duke filluar nga dita e nesërme, pritet të…

Fundjava do të jetë me mot të qëndrueshëm. Meteorologu Hakil Osmani thotë se të shtunën dhe të dielën do të ketë intervale të gjata me diell dhe kalime të lehta vranësirash në disa zona të vendit ndërsa temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme, me maksimume deri në 33 gradë. “Të shtunën do të vijojë rritja e lehtë e temperaturave të ajrit në orët e para…
Read more
Lajme

Nuk do ta besoni, Elvana bën ndryshimin drastik në pamje

Elvana Gjata është padyshim një nga divat e muzikës shqiptare dhe këngët e saj janë mjaft të suksesshme sepse që në ditët e para arrijnë të numërojnë me miliona klikime. Një ikonë e muzikës sonë padyshim. Një këngëtare mjaft e dashur për të gjithë publikun shqiptar dhe jo vetëm. Talenti i saj tashmë është i vulosur me hitet e saj, të cilat këndohen njëzëri nga…
Read more
Lajme

PAMJET/ Gjendet përkrenarja ilire 2500 vjeçare në Kroaci

Katër vjet pas zbulimit fantastik të një helmete ilire 2500 vjeçare nga Zakotoreci i Peljesacit, arkeologët gjetën më 11 prill, pothuajse në të njëjtin vend, edhe një tjetër helmetë, e cila është akoma edhe më e vjetër. Lajmin u bë i ditur nga Marta…
Lajme

Operohet 15-vjeçari i plagosur në Ferizaj, i largohet plumbi nga parakrahu

      Mjeku kujdestar në Spitalin e Ferizajt, Sefedin Fazliu, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 15-vjeçarit të plagosur, i cili tashmë është operuar. Ai tha se 15-vjeçari ka qenë i plagosur në parakrahun e djathtë, ku në radiografi është vërtetuar se i njëjti e ka pasur një plumb në plagë. “Ortopedi ka intervenuar ku e ka larguar plumbin, i cili i është dorëzuar Policisë…
Read more
Lajme

Kurti mori pjesë në ceremoninë e transferimit të autoritetit të drejtorit të Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, NALT

      Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ceremoninë e transferimit të autoritetit të drejtorit të Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, NALT, ku u bë kalimi i detyrës nga Gjenerali Hammerstein tek Gjenerali Nawrat. Në fjalën e tij, kryeministri Kurti shprehu se “Një demokraci e re dhe në rritje ndërtohet nga kontributet e shumë…
Read more