Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

      Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund e ka vizituar familjen e Liridona Ademajt, e cila u vra në Prishtinë, një rast që dyshohet se është i përgatitur ndaj saj nga tre të dyshuar në mesin e të cilëve bashkëshorti i saj, Naim Murseli. Ambasadori Westerlund ka bërë të ditur përmes platformës ‘X’ se ka vizituar familjen Ademaj në Rracaj për tu shprehur…
Read more
Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

      Pas më shumë se tri orëve ka përfunduar bastisja e policisë së bashku me zyrtarë doganorë në një argjendari në kryeqytet, e cila dyshohet se ka të bëjë me rastin e grabitjes së një argjendarie më 22 nëntor në Suharekë. Një person është…
Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës

      Këtë të diele, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti në Prishtinë përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës, të cilët përtej dallimeve politike lokale, kanë vendosur të mblidhen rreth një liste të përbashkët për të kandiduar në zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit në Serbi. “Beteja politike e shqiptarëve…
Read more
Lajme

Momente paniku në fushë, gjakoset Broja

Chelsea triumfoi me vuajtje ndaj Brighton, 3-2, pasi luajti me 10 lojtarë që nga pjesa e parë. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja e nisi nga stoli këtë takim dhe hyri në fushë në minutën e 81-të, duke zëvendësuar Mudrik. Në minutën e 93-të Broja…
Lajme

Osmani - von der Leyen diskutojn֝ë për afrimin e Kosovës me BE-në

      Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Osmani ka shkruar në rrjetin social X, se me von der Leyen ka biseduar mbi përafrimin e Kosovës me Bashkimin Evropian. “Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula vonder Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë…
Read more
Lajme

Makina përplaset me shtyllën elektrike në Shkodër, dy të plagosura

Një aksident ka ndodhur mbasditen e së dielës në fshatin Zues në Shkodër,ku një makinë ëhstë përplasur me shtyllën elektrike. Sipas policisë E. G., 27 vjeçe, ka humbur kontrollin mbi automjetin që drejtonte dhe si pasojë automjeti është përplasur me një shtyllë elektrike, në anë të rrugës. Nga përplasja, janë dëmtuar 27-vjeçarja dhe pasagjeret në automjet, shtetaset…
Read more