Lajme

Lajmërohet Gjuriq: Serbia e vlerëson unanimitetin ndërkombëtar në kritikat e ashpra ndaj Kurtit

Ambasadori i Serbisë në Uashington, Marko Gjuriq, në lidhje me tensionet e larta në tri komunat veriore të vendit fajin ia barti Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, derisa u shpreh edhe se as mbështetësit më të mëdhenj të Kosovës “nuk mund t’i mbyllin sytë”. Madje, vazhdon të pretendojë ai, “Kurti ka gërryer edhe kreditin e themeluesve (të Kosovës) kohëve të…
Read more
Lajme

Mocioni për rrëzimin e Kurtit, Haradinajt i vinë kundërshtimet e mëdha: Skandal e shërbim i hapur ndaj Vuçiqit

Në kulmin e tensioneve në veri të Kosovës, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se do të nis një mocion për rrëzimin e Albin Kurtit nga posti i kryeministrit. Haradinaj e ka fajësuar Kurtin për rrezikim të sigurisë së vendit dhe sovranitetit në veri, duke thënë se po nxitë konflikt në këtë zonë, duke iu përshtatur interesave të…
Read more
Horoskopi

Horoskopi 4 qershor 2023, zbuloni parashikimet e yjeve

Dashi Sot do të bëni një përparim të madh në punën tuaj. Me shumë mundësi, kjo do të ndodhë përmes ndjekjes së metodave më tradicionale. Kjo nuk është dita për të eksperimentuar me teknika të reja kur e provuara dhe e vërteta funksionon po aq…
Shëndetësia

Mëngjesi-tri rregullat e arta për rënien në peshë

Një nga mënyrat më të mira për të bërë një ndryshim rrënjësor në stilin e jetesës, është ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm çdo ditë. Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit, i jep një shtysë pozitive metabolizmit. Megjithatë, kur vjen puna tek ky vakt i rëndësishëm, duhet të dimë që jo çdo ushqim që hamë në mëngjes ka të njëjtin ndikim tek pesha…
Read more
Lajme

A mund të ketë përshkallëzim në veri për shkak të zgjedhjeve të përsëritshme? Eskperti i sigurisë ka një parashikim!

Situata në vend po vazhdon të jetë e tensionuar. Serbët po vazhdojnë të jenë në veri për të protestuar kundër kryetarëve të zgjedhur në veri. Mirëpo së fundmi Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t’i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës, dhe që kryetarët e zgjedhur shqiptarë të kryejnë…
Read more