Lajme

Meta plan me 7 pika: Bashkitë rritën 87% numrin e punonjësve, katastrofë!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta organizoi ditën e sotme një tryezë për qeverisjen lokale. Ai renditi sipas tij të gjitha dështimet që kanë ardhur pas reformës territoriale në 2015-ën. Propozoi një plan me 7 pika për të kapërcyer këtë situatë. “Numri i të punësuarve rritet vazhdimisht edhe pse janë transferuar funksionet. Nga 19620 punonjës në 2015 kemi 36666…
Read more
Lajme

Dyshimet për arrestim të kryeshefit të KRU ‘Gjakova’, ende nuk konfirmohen

      Pas raportimeve në disa media se në Bullgari është arrestuar kryeshefi i KRU “Gjakova”, Hasan Krasniqi, zyrtarë të këtij institucioni thanë se nuk janë në dijeni lidhur me këtë rast. Ata as nuk e kanë pohuar e as mohuar një gjë të tillë. E kontaktuar përmes telefonit, zëdhënësja e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Dafina Syla- Dina tha…
Read more
Lajme

Konjufca i befasuar që u shpall i pafajshëm: Isha përgatitur të dënohem me kusht ose gjobë

      Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në një konferencë për media ka folur për lirimin e tij si i pafajshëm nga akuza për hedhje të gazit lotsjellës. Konjufca ka thënë se edhe vetë është befasuar nga nja vendim i tillë, pasi ka qenë i përgatitur për t’u dënuar, me kush apo me gjobë. “Sa i përket çështjes së parë: gjykatës. Ky ka qenë një proces…
Read more
Horoskopi

Lis Myrtaj në një lidhje të re dashurie pas daljes nga “BBV3”? Vëllai i nxjerr ‘sekretin’

Elvis Myrtaj ishte një nga ato personazhe të “Big Brother Vip” që u përqafua menjëherë dhe me shumë dashamirësi nga publiku, edhe pse rrugëtimi i tij nga shtëpia përfundoi herët. E ndërsa Lisi i është kthyer jetës së tij normale, disa gjëra kanë ndryshuar, teksa ai me sensin e humorit si gjithnjë, thotë se tashmë ‘është VIP’ dhe se edhe rrjetet sociale ia menaxhon…
Read more