Horoskopi

Momenti më i mirë për punën! Si do të jetë kjo javë për çdo shenjë, Meri Gjini bën parashikimin në studion e “7pa5”

Kjo javë do të sjellë zhvillime të rëndësishme në lidhje me punën për të gjitha shenjat e Horoskopit. Astrologia Meri Gjini ka treguar në studion e “7pa5” me moderatorët Alma Çelaj dhe Syrjan rahova, se çfarë e pret çdo shenjë, që nga dashuria, te paratë dhe çështjet e shëndetit. Dashi: Me ekonominë jepet e gjithë mundësia për të pasur shlyerje detyrimesh. Me…
Read more
Lajme

I diplomuar për arte në Shqipëri, shqiptari kapet në fermë kanabisi në Angli

ANGLI – Një burrë me diplomë Bachelor në Arte në vendlindjen e tij, Shqipëri, u gjet duke u kujdesur për kanabis në një pronë banimi me qira në një fshat të Qarkut Durham. Aktivitetet e Kleon Zenelit dolën në dritë, vetëm për shkak të një kontrolli rutinë të pronës nga një agjent i patundshmërive, në adresën në Bouburn. Gjykata e Durham Croun dëgjoi se agjenti…
Read more
Lajme

Ambasadori Zemaj vlerëson kontributin e NATO-s në sigurinë e Kosovës

      Përfaqësuesi i Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, Astrit Zemaj, ka vlerësuar rolin e rëndësishëm të NATO-s në sigurinë e Kosovës, duke falënderuar për angazhimin dhe mbështetjen e tyre gjatë sfidave kritike. Përfaqësuesi i Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, ambasadori Astrit Zemaj, ka shprehur vlerësimin e tij për Misionin e Trajnimit të Përbashkët (MTG/W…
Read more
Aktuale

Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka vdekur një i burgosur, V.M. Vdekja e tij është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit. Në njoftim thuhet se organet kompetente janë duke i zhvilluar procedurat ligjore dhe se autopsia do ta verifikojë shkakun e vdekjes. “Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti…
Read more