Lajme

“Urgjent të armatoset Shqipëria e Kosova”, analisti i njohur ngre alarmin: Rusia do të…

“Mbrojtje gjithëpërfshirëse” është koncepti i ri në të cilin është duke punuar Ministria e Mbrojtjes e Kosovës. Ajo është ende në fazën e hartimit, por përbën prioritet kryesor për këtë ministri. Analisti nga Kosova Ylli Hoxha tha në një intervistë televizive se Rusia kërkon të sulmojë në Ballkan përmes Serbisë, ndaj Kosova dhe Shqipëria nuk duhet të humbin kohë…
Read more
Horoskopi

Konfirmohet banori i ri i Big Brother VIP

Në spektaklin e radhës, dy banorë të rinj bëhen pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Produksioni konfirmon se Liam Mandiaro nis garën për çmimin e madh këtë të shtunë. Ai provon për herë të dytë këtë eksperiencë, pas asaj në “Big Brother…
Lajme

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare këngëtarja e njohur

Cat Janice, këngëtarja virale e TikTok, është ndarë nga jeta në moshën 31-vjeçare. Këngëtarja kishte dokumentuar përvojën e saj me një formë të rrallë kanceri në platformë dhe ia kushtoi këngën e fundit djalit të saj. Me këtë këngë, ajo frymëzoi një trend viral të TikTok, që vazhdon të bëhet edhe më shumë tani pas vdekjes së saj. Lajmin e bëri të ditur familja e…
Read more
Lifestyle

Pula vezën apo veza pulën? Përgjigjen shkencëtarët

A e bëri pula vezën, apo veza e bëri pulën? Kjo është një nga pyetjet e famshme ndër shekuj. Ajo që dimë është se pulat vijnë nga vezët, të cilat lindin nga pulat . Njerëzit kanë “luftuar” me këtë arsyetim prej shekujsh. Cila nga të dya doli e pari? A…
Lajme

Dronët Bayraktar mbërrijnë në Shqipëri, ja mesazhi i ministrit Peleshi

Dronët Bayraktar, të njohur për efikasitetin dhe teknologjinë e tyre të avancuar, tashmë kanë zbarkuar në Shqipëri. Lajmin e bëri të ditur Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi. Përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social ‘Facebook’ Peleshi ka shpërndarë edhe foto të dronëve. “Prej dy ditësh, ka filluar montimi dhe paralelisht po kryhet instalimi i…
Read more