Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Avdullah Hoti rrah tavolinën në studio televizive dhe kërkon veprime radikale kundër Albin Kurtit

 
   

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, rrahu tavolinën duke kërkuar veprime radikale në Kuvend kundër Albin Kurtit.

Hoti tha se është kundër metodave jodemorkatike si gazi lotsjellës dhe dhuna në Kuvend, por thotë se opozita duhet t’ia pamundësojë këtij ekzekutivi që ta qeverisë me vendin.

Ai kërkoi që të të pengohet puna e Kuvendit, duke mos u votuar më as marrëvehje ndërkombëtare.

Sipas tij, në kushte normale ai do të donte që Qeveria ta kryente mandatin, por thotë se gjendja nuk është normale.

”Nuk duhet të lejohe të vazhdojë kjo qeveri më tutje. Partitë opozitare duhet të pamundësojnë qeverisjen më tutje të vendit, me forma demorkatike kushtetuese. Duhet me pamundësu punën e Kuvendit duke mos votu më marrëveshje ndërkombëtare“, ka thënë Hoti.