Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Bajqinovci: Vuçiq po dërgon banda në veri të Kosovës, ne po ia arrestojmë

 
   

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajçinovci ka thënë se institucionet kosovare të sigurisë po arrestojnë grupet kriminale në veri, të dërguar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq për destabilizimin e Kosovës.

“Vuçiqi ka dërguar grupe kriminale, por ne ia kemi arrestu. Keni parë policë që ka dërgu prej Prokpljes, të cilat kanë ardhë dhe e kanë sulmu KFOR-in. Ai ka dërguar paramilatarët e tij për ta sulmuar KFOR-in”, ka thënë Bajqinovci në emisionin DPT te Fidani në T7.

Bajqinovci ka thënë se ata kanë humbur edhe përkrahjen e popullit serb.

“Siç po shihet as populli serb më nuk po i përkrahë. Askush nuk proteston për ta. E kanë humbur përkrahjen”, ka thënë tutje ai.

Sipas deputetit, Qeveria e prirë nga Kurti, është e interesuar që t’i largojë grupet kriminale nga rrugët e veriut.

“Qeveria e Kosovës, z. Kurti, është i përkushtuar që njëherë e mirë këta njerëz t’i largojnë nga rruga. Boll i kanë leju për 20 vjet, nuk mundemi më”, ka theksuar ai.

Ai ka thënë se nuk do të ketë ndonjë konflikt rajonal, pasi këtë gjë nuk e do Kosova.

“Nuk do të ketë kurrfarë konflikti as në rajon… pse konflikt? Konflikt Kosova nuk do, por shtrirje të sovranitetit të saj në tërë territorin”, ka thënë deputeti.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së